Cyrkonia – alternatywa dla diamentów w ślubnych pierścionkach

Cyrkonia – alternatywa dla diamentów w ślubnych pierścionkach

  • 1 października, 2023
  • Blog
  • 0 Comments
  • admin
Cyrkonia – alternatywa dla diamentów w ślubnych pierścionkach


Cyrkonia – alternatywa dla diamentów w ślubnych pierścionkach

Planowanie ślubu to ekscytujący czas, w którym zarówno panna młoda, jak i pan młody starają się znaleźć idealne pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne. Tradycyjnie diamenty były najpopularniejszym wyborem, ale w ostatnich latach coraz więcej par decyduje się na alternatywne kamienie, takie jak cyrkonia. Czym jest cyrkonia i dlaczego warto ją uwzględnić w swoim ślubnym pierścionku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

1. Czym jest cyrkonia?

Cyrkonia jest syntetycznym kamieniem szlachetnym, który jest bardzo podobny do diamentu pod względem wyglądu. Jest to kryształ tlenku cyrkonu, który jest produkowany w laboratoriach. Cyrkonia jest znacznie tańsza niż diament, co czyni ją atrakcyjną alternatywą dla osób o ograniczonym budżecie.

2. Wygląd i jakość

Cyrkonia ma doskonały połysk i klarowność, bardzo zbliżone do diamentu. Często jest doceniana za swoje piękne tęczowe refleksy, które dodają jej unikalnego uroku. Jednak warto zauważyć, że cyrkonia jest nieco mniej trwała niż diament, co oznacza, że ​​może porysować się lub tracić połysk z upływem czasu. Niemniej jednak, przy odpowiedniej pielęgnacji będzie wyglądać pięknie przez wiele lat.

3. Wielkość i kształt

Cyrkonia może być wycięta w różne kształty, takie jak okrągły, owalny, kwadratowy, serce itp. Możesz również wybrać spośród różnych rozmiarów, zależnie od swoich preferencji i budżetu. Dzięki temu masz większą swobodę w dostosowaniu pierścionka do swojego indywidualnego stylu.

4. Odpowiedzialność ekologiczna

Wybierając cyrkonię zamiast diamentu, możesz również podjąć bardziej świadomą decyzję z punktu widzenia ochrony środowiska. Diamenty są wydobywane w procesach, które mogą powodować degradację przyrody i wyzysk ludzi. Natomiast cyrkonia jest produkowana w laboratoriach, co zapewnia kontrolowany i bardziej ekologiczny proces jej powstawania.

5. Cena

Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na wybór cyrkoni zamiast diamentów, jest oczywiście cena. Cyrkonia jest znacznie tańsza niż diament, co oznacza, że możesz dostać większy kamień lub oszczędzić pieniądze na innych elementach wesela. Dla wielu par jest to ważny aspekt, ponieważ pozwala na osiągnięcie wymarzonego efektu bez przekraczania budżetu.

Podsumowanie