Jak dobrać naszyjnik statement do swojej sylwetki

Jak dobrać naszyjnik statement do swojej sylwetki

Jak dobrać naszyjnik statement do swojej sylwetki

Jak dobrać naszyjnik statement do swojej sylwetki

1. Znajdź naszyjnik odpowiedni do swojej sylwetki

Naszyjniki statement są ozdobą, która potrafi zmienić cały wygląd stylizacji. Dlatego ważne jest, aby dobrać odpowiedni naszyjnik do swojej sylwetki. Jeśli masz długą szyję, możesz zdecydować się na dłuższy naszyjnik, który ją podkreśli. Natomiast jeśli masz krótką szyję, lepiej wybrać naszyjnik o krótszej długości.

2. Dobierz naszyjnik do kształtu twarzy

Kształt twarzy również ma znaczenie przy wyborze naszyjnika statement. Jeśli masz okrągłą twarz, unikaj naszyjników o okrągłych kształtach i postaw na te z geometrycznymi wzorami. Natomiast jeśli masz twarz w kształcie serca, najlepiej będą Ci pasować naszyjniki z wiszącymi elementami, które zmiękczać będą rysy Twojej twarzy.

3. Dopasuj naszyjnik do dekoltu

Podczas wybierania naszyjnika statement warto również zwrócić uwagę na rodzaj dekoltu, jaki nosimy. Jeśli nosimy dekolt w serek, idealnie sprawdzą się długie naszyjniki, które ozdobią pustą przestrzeń między szyją a dekoltem. Natomiast do dekoltu w kształcie litery V najlepiej będą pasować naszyjniki o podobnym kształcie, które będą podkreślać linię dekoltu.

4. Zwróć uwagę na kolorystykę

Podczas dobierania naszyjnika statement warto również zwrócić uwagę na kolorystykę całej stylizacji. Jeśli nosimy ubrania w stonowanych kolorach, możemy postawić na naszyjnik w bardziej intensywnym kolorze, który doda całości charakteru. Natomiast jeśli preferujemy jasne kolory, lepiej będzie zdecydować się na delikatniejsze naszyjniki w pastelowych odcieniach.

5. Bądź odważna i eksperymentuj

Nie bój się eksperymentować z naszyjnikami statement! To dodatek, który potrafi zmienić całą stylizację i dodać jej charakteru. Spróbuj nosić naszyjnik statement zarówno do eleganckich sukienek, jak i do codziennych stylizacji z jeansami i koszulką. Bądź odważna i odkryj, jak wiele możliwości daje Ci ten mały dodatek!