Zakochaj się w tanzanicie fioletowym: najpiękniejszy kamień na pierścionek

Zakochaj się w tanzanicie fioletowym: najpiękniejszy kamień na pierścionek


Zakochaj się w tanzanicie fioletowym: najpiękniejszy kamień na pierścionek

Zakochaj się w tanzanicie fioletowym: najpiękniejszy kamień na pierścionek

Czym jest tanzanit fioletowy?

Tanzanit fioletowy to rzadki i wyjątkowy kamień szlachetny, który został odkryty w 1967 roku w Tanzanii. Jest to rzadki odmiany zoisytu, którego intensywny fioletowy kolor oraz unikalne właściwości sprawiają, że jest bardzo pożądany w jubilerstwie.

Unikalne właściwości tanzanitu fioletowego

Tanzanit fioletowy charakteryzuje się niezwykłą grą kolorów. W zależności od kąta padania światła, kamień może prezentować różne odcienie fioletu, niebieskiego i różu. Jest to efekt pleochroizmu, który dodaje tanzanitowi jeszcze większej atrakcyjności.

Właściwości fizyczne tanzanitu fioletowego

Twardość: 6,5-7 na skali Mohsa

Połysk: szklisty

Przełam: muszlowy

Gęstość: 2,6-3,3 g/cm³

Symbolika tanzanitu fioletowego

Tanzanit fioletowy jest kojarzony z luksusem, elegancją i tajemniczością. Uważany jest za kamień ochronny, który ma zdolność przynosić szczęście i chronić przed negatywnymi energiami. Ponadto, tanzanit symbolizuje odwagę i determinację.

Pierścionki z tanzanitem fioletowym

Pierścionek z tanzanitem fioletowym to doskonały wybór dla osób ceniących unikalność i nietuzinkowość. Ten kamień doskonale komponuje się z białym złotem lub srebrem, tworząc elegancki i wyjątkowy design.

Wzory pierścionków z tanzanitem fioletowym

1. Solitaire – pojedynczy kamień tanzanitu fioletowego na delikatnej oprawie

2. Halo – tanzanit otoczony małymi białymi diamentami

3. Trzy kamienie – tanzanit pośrodku, pomiędzy dwoma diamentami

4. Vintage – pierścionek z tanzanitem w stylu retro

Jak dbać o tanzanit fioletowy?

Aby zachować piękno tanzanitu fioletowego, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach pielęgnacji. Kamień ten jest delikatny i wrażliwy na wysokie temperatury, działanie chemii oraz uderzenia. Należy unikać kontaktu z agresywnymi substancjami, jak również zdejmować pierścionek podczas wykonywania prac domowych. Regularne czyszczenie za pomocą delikatnej szczoteczki i łagodnego detergentu pozwoli utrzymać tanzanit w idealnym stanie przez długie lata.

Podsumowanie

Tanzanit fioletowy to kamień o niezwykłej urodzie i unikalnych właściwościach. Jego intensywny fioletowy kolor oraz efekt pleochroizmu spraw